МАКЕДОНСКИОТ ИНТЕРНАЦИОНАЛЕЦ Е ВО ОДЛИЧНА ФОРМА

Два гола Ивановски во убедливиот триумф на Хајдук (ВИДЕО)

Мирко Ивановски влезе во голгетерска серија. Македонскиот интернационалец вечерва постигна два гола во триумфот на Хајдук на гостувањето кај Истра. Првиот погодок го постигна во 35. минута за 3-0, додека во 65. минута ги постави конечните 2-4.

објавено: 23 септември 2018 - 21:02

Најново во Фудбал