ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ПОБЕДНИЧКИОТ ГОЛ НА ШКЕНДИЈА ВО КРАТОВО

92. МИНУТА: Бесарт Ибраими е вистински мајстор...! (ФОТО+ВИДЕО)

На стадионот во Кратово во шампионатот Шкендија триумфираше со 1:2 против Силекс, благодарение на погодокот н Бесарт Ибраими во судиското надополнување.

објавено: 24 септември 2018 - 11:30

Уште во 15. минута поведоа избраниците на тренерот Ќатип Османи во 15. минута со голот на Бојку, па израмнија кратовци благодарение на Грозданоски (82.)

Клучниот момент се случи во 92. минута кога Бесарт Ибраими со еден прекрасен погодок го постави конечниот епилог за вкупно четврта победа во првенството.

Воедно Ибраими води досега во листата на стрелци во шампионатот со седум голови, пред Петар Петковски од редовите на Работнички кој има пет.

-ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ПОСЛЕ ШЕСТ КОЛА ВО ПРВАТА МАКЕДОНСКА ЛИГА (1МФЛ)-

Најново во Фудбал