НЕКОГАШНИОТ ИГРАЧ НА СЛОГА, ШКЕНДИЈА, МЕТАЛУРГ, НАЈДЕ КЛУБ

Бериша нов соиграч на Блажевски во Тирана

Дефанзивецот денеска беше промовиран во албанскиот тим 

објавено: 27 јули 2018 - 21:00

Седат Бериша денеска беше промовиран во нов играч на тимот на Тирана. Искусниот 28-годишен дефанзивец го стави својот потпис на договорот и во новата сезона ќе биде соиграч со Дејан Блажевски кој летово прејде во редовите на Тирана. 

Бериша во кариерата има играно за Слога, Шкендија, Металург, Бурсаспор, Шкупи и во Влазнија во Албанија, а сега прави трансфер во тимот на Тирана.  

Најново во Фудбал