Фудбал

Конечно, цел меч за нашиот дефанзивец

Зајков го одигра првиот меч за Шарлероа оваа сезона

Нов срам, Фенер и Елмас во зоната за испаѓање

Фенербахче на гостувањето кај Акхисарспор беше поразен со 3-0 во рамките на 15...

Прва победа на Јонуз со Аигиниакос

Ова беше трет натпревар за нашиот стратег на клупата на грчкиот тим и прв...

Хари не ќе може да се врати на чело на ФФМ!!!

Со одлуката на Собранието за воведување на старосна граница, веќе извесно е...

Собранието ги отвори вратите за претседателската трка...! (ФОТО)

Денеска се одржа Вонредното Собрание на Фудбалската федерација на Македонија за измени и дополнувања на статутот. Истото во Охрид заврши за помалку од еден час...

Панчев не оди во клубот, ама е на располагање да помогне!

Еден од најдобрите македонски фудбалери, првиот стрлец на Европа, освојувач на европската и светската титула со белградска Црвена звезда, Дарко Панчев официјално сеуште е на директорска позиција во својот матичен клуб Вардар.

Во стилот на Лео Меси: Прекрасна асистенција на Барди! (ВИДЕО)

После првото полувреме Леванте водеше со резултат 1:2 на гостувањето кај Еибар во рамките од 15. коло во шпанската „Ла Лига".

Ивановски ја запечати победата на Хајдук (ВИДЕО)

Со голот во 84. минута, Ивановски ја потврди победата на Хадук од 3:1 на средбата со Истра на „Пољуд“.

Крсте Велкоски меѓу најдобрите 11 фудбалери во БиХ!

Напаѓачот на Сараево, Крсте Велкоски ги „запали" моторите во вистински момент и со своите атрактивни потези и игри ја креваше публиката на нозе.

Десетина тренери се нудат во Беласица

*Марјан Живковиќ не е повеќе стратег на Беласица, неколкумина се контактирана, многумина сами се нудат.

Зимскиот преоден рок ќе трае од 15 јануари до 11 февруари

Ќе биде интересно, ќе видиме како Шкендија ќе реагира на најавениот егзодус во Вардар, Работнички, Ренова, Шкупи имаат намера да бидат активни на пазарот.

Македонскиот тандем растура: Нестор-гоооол (ВИДЕО)

Целосен пресврт на Палермо на гостувањето кај Падова.

Давор Шукер гостин на утрешното Собрание на ФФМ

По тримесечно дриблање на „зелената маса", наместо на терените каде завесата е спуштена во средата со реванш четврт-финалните натпревари од Купот на Македонија, за утре конечно е закажана долго највавуваната и очекувана Собраниска седница на ФФМ.

Нестор асистира - Трајковски стрела (ВИДЕО)

Македонските репрезентативци, Илија Несторовски и Александар Трајковски по пауза од еден меч одново се главни во таборот на Палермо.