Фудбал

„ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ“ БЕЗ ЕРМЕНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ВО ДЕРБИТО!

Барсегјан нема работна дозвола, не игра против Шкендија!?

За „бомбардерите“ нема место во репрезентациите!?

Селекторот на „А" репрезентацијата Игор Ангеловски не смета на Бесарт Ибраими,...

Захов (не)останува во Шкендија!

На Костадин Захов на 15 јануари му истекуваат обврските кон тетовските „црвено...

Не се заборава така лесно „црвено-црната“ крв...

Вчера македонската А репрезентација во четвртото коло од групата 4 во Лигата „Д...

Барди, па Адеми и Нестор...на врвот!

Енис Барди е највредниот, но тој деновиве и официјално ќе има откупна клаузула со која Леванте ќе го „блиндира" со 50.000.000 евра. Е па на здравје, кој го сака „кралот" на слободните удари, нека повели. Од пред неколку денови сајтот Трансфермаркт, кој се занимава со пазарната вредност на фудбалерите, излезе со некои нови податоци.

Босанците се сомневаат во нашите фудбалери, имало нешто матно!

„Ако ова не е сомнително, тогаш што е" се прашува „Спортспорт.ба"

Ереван ни донесе болка, но остануваме „Фамилија“! (ФОТО)

Македонската А репрезентација го претрпе првиот пораз во УЕФА Лигата на нации синоќа во Ереван убедливо со 4:0 од Ерменија.

КАТАСТРОФА: Мрме и момците „ТРЕСНАА“ на земја...

Да, имаше два пенали за нас кои судијата не ги виде. Не, но нема никакво оправдување за ова издание на селекцијата која до денеска до 18 часот ја дигнавме во „облаци". А таа, таа добро „тресна" долу...

РИСТОВСКИ: Со ваков судија и Шпанија немаше да победи...!

Стефан Ристовски, одбранбениот репрезентативец на Македонија е исто така незадоволен од главниот судија од Шведска кој што влијаеше врз конечниот епилог во Ереван (4:0).

ПАНДЕВ: Не ни беше досуден чист пенал, овој пораз дојде и во вистинско време!

Капитенот на нашата селекција вели дека шведскиот судија направи грешка во текот на првото полувреме и дека прекршок постоеше врз Барди во казнетиот простор на Ерменците.

Барсегјан: Не сме изненадени, очекуваме експлозија против Македонија

По три победнички кола во Лигата на нации, Ерменија на површина ги извади сите наши слабости спуштaјќи не на земја. Од Еревaн заминуваме со пораз од 4-0.

АНГЕЛОВСКИ: Секој може да има лош ден, па дури и судијата!!!

Македонската фудбалска репрезентација го претпре првиот пораз во Лига на Нации откако загуби со 4:0 на гостувањето кај Ерменија во еден натпревар на кој имавме чудно судење во наша штета.

Ерменскиот селектор: Не ми е тема Македонија, знам дека го игравме мечот со срце!

После шокот кој што го доживеаја во претходниот натпревар пред своите гледачи од Гибралтар, ерменските фудбалери ги залечија раните денеска со висока победа на наши грешки.

СПУШТАЊЕ НА ЗЕМЈА: Непрепознатлива, посрамотена Македонија во Ереван! (ФОТО+ВИДЕО)

Прв пораз на македонската А репрезентација во четвртото коло од Лигата на Нации вечерва во Ереван зачудувачки убедливо со 4:0 од Ерменија, но и понатаму остануваме на првото место во групата 4 од Лигата „Д".

Pages