Водно им се погоди на Италијанците (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ФОТО: Петр Стојановски

Скопје се покажа како одличен домаќин на Европското првенство во планинско трчање. Вкупно 255 атлетичари во машка и женска конкуренција од 25 земји беа дел од овој спектл на Водно, а теренот најмногу им се погоди на Италијанците кои доминираа речиси во сите категории. Конечниот пласман може да го видите на овој ЛИНК. 

објавено: 1 јули 2018 - 16:52