МАКЕДОНИЈА ФАТИ РИТАМ

Убаво е кога се победува, Мукаетов секогаш со поддршка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По двата порази во серија, македонската женска репрезентација „врза“ две победи во низа. Фарски Острови на двапати го совлада (вечерва со 28-24) остана во трката за пласман на ЕП 2018 година во Франција. Нашите двојки на трибините имаа поддршка од првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов, како и некогашните репрезентативки Гордана Нацева и Индира Кастратовиќ. 

ФОТО: Петр Стојановски

објавено: 25 март 2018 - 21:39