ЛЕГЕНДА

Татко му на Столе не пропушта ракомет за ништо на светот (ФОТО)

На првиот меч на Светското првенство, македонските ракометари имаа поддршка од околу 500 фанови. Дел специјално дојдоа од Македонија, дел се од Германија, дел од соседните држави...Меѓу нив беше и чичко Климе, таткото на Стојанче Стоилов, кој не прошушта меч, на секое големо натпреварување е на трибините.  

објавено: 11 јануари 2019 - 18:22