ПОСЛЕДЕН ТРЕНИНГ ПРЕД ХОНВЕД

Со лесен чекор во освојување на Европа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Работнички, еден од македонските претставници во Европа, го одржаа последниот тренинг пред утрешниот дуел од 17:30 часот од првото квалификациско коло во Лига Европа против унгарскиот клуб Хонвед. Избраниците на Ѓоре Јовановски се оптимисти ги одработуваат дадените задачи и најавуваат интересен дуел и борба за пласман во наредната европска рунда.
Анализите се направени, позитивниот резултат зависи само од нив, „романтичарите"...

објавено: 10 јули 2018 - 15:19