уживање во срц кале

Шлаг на сезоната во СЕХА: Вардар го „растури“ Загреб

објавено: 16 март 2014 - 13:35

Последниот натпревар од регуларната сезона во СЕХА-лигата немаше резултатски притисок, но тоа не ги спречи и ракометарите на Вардар и публиката да уживаат во убедливата победа против актуелниот првак во регионалното натпреварување, Загреб.