ВО ХОТЕЛОТ АЛЕКСАНДАР ПАЛАС ОДНОВО ЗДРУЖЕНИ

Почнува мисијата „ЕУРО 2020“ за најдобрите македонски ракометари (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската најдобра А репрезентација го има првиот собир пред настапот во евро-квалификациите, да потсетиме, првиот меч го игра во Битола в четврток од 20:15 часот против Турција.

Сите спремни во добра атмосфера го очекуваат стартот на новиот квалификациски циклус, а во групата се наоѓаат уште Грција (против која ќе играме на гости на 28. октомври), а во април наредната година се важните дуели против Исланд.

Фото, Петр Стојановски

објавено: 22 октомври 2018 - 16:51