ракометарките се собраа

„Новата“ репрезентација се остри за дуел со Русинките

објавено: 20 март 2014 - 14:52

Женската ракометна репрезентација на Македонија утрово го одработи првиот тренинг во, речиси, комплетен состав. Селекторот Ристо Магдинчев ги подготвува ракометарките за дуелите со Русија, на 26 и на 29 март, во рамки на квалификациите за ЕП во декември.