Новата кошаркарска ѕвезда во САД е вистинска убавица

објавено: 11 март 2014 - 21:12

Скајлар Дигинс е американска кошаркарка родена во 1980 година, а моментно игра за екипата на колеџот Нотр Дам. Во таа екипа е најдобар стрелец на сите времиња, а во 2013 година е драфтувана од страна на Тулса. Важи за една од најголемите таленти на американската кошарка, но не само тоа - Скајлар своите „квалитети“ ги покажа во фото-сесијата за „Спортс Илустрејтед“.