ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМИ ВО „ХРАМОТ НА КОШАРКАТА“ ВО СКОПЈЕ

Нема услови за играње во „Градски парк“: Се одложува вечното дерби (ФОТО)

Организаторот на мечот во „Градски парк" сеуште има проблеми со семафорите кои го мерат времето за истекнување на нападот, по што се поголеми се шансите дуелот од 4. коло од Суперлигата Работнички-МЗТ Скопје да биде одложен, одоносно одигран во некој друг термин, и друга сала која ги исполнува суперлигашките критериуми...

Многу извесно е дека согласно со Пропозициите за натпреварување на МКФ, мечот ќе се одигра во рок од 24. часа, а како најреална опција е ВИП Арената „Борис Трајковски" во Скопје...

Фото: Петр Стојановски

објавено: 15 април 2018 - 18:33