МАЛКУ ШПАНЕЦОТ, МАЛКУ КИРЕ И ОСТАНАТИТЕ

НЕМА ШТЕДЕЊЕ: Раул ги построи младите (ФОТО)

ФОТО: Петр Стојановски

Младите сили на списокот на Раул Гонзалез се во центарот на вниманието. Македонија на СП во Германија ќе настапи во променет состав, дел од новите момчиња ќе имаат шанса и да заиграат на големото натпреварување, дотогаш ги чека многу работа, но и дисцплина. Шпанскиот стратег веднаш ги постори младите ракометари, а како што најави капитенот Кирил Лазаров ќе имаат голема поддршка, заедно со искусната „гарда“ ќе бидат задолжени да им помогнат да нучат да се носат и со победите и со поразите. 

објавено: 26 декември 2018 - 18:56