МЗТ СКОПЈЕ ГО НАЈДЕ ПАТОТ ДО ПОБЕДАТА

Нема ништо лесно, посебно кога се качуваш на Ловќен (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Не успеаја во Копер, но тоа им појде од рака, дома, во Скопје. Во продолжението од пет минути, МЗТ Скопје направи десет поени разлика, и го совлада борбениот, агресивен и добар ривал од Цетиње (100:90). За трета победа по ред на домашен паркет во АБА 2 лигата....

објавено: 17 октомври 2018 - 21:57