РАБОТНИЧКИ ЈА СЛАВИ СВОЈАТА 15.ШАМПИОНСКА ТИТУЛА

Најслатко е против најголемиот ривал (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МЗТ откако ја освои својата прва титула на 2 мај 2012 година, љубоморно го чуваше трофејот и не го даваше, но после 2.214 дена, на „аеродромци" им се случи и тоа, повеќе да не бидат македонски шампиони. Туку приматот да им го преземе нивниот најлут ривал – Работнички.

објавено: 25 мај 2018 - 22:40