ЖРК ВАРДАР ОДНОВО Е ВО ФИНАЛЕТО НА Ф4 ВО БУДИМПЕШТА

На чекор до сонот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЖРК Вардар втора година во низа е во финалето на Ф4 во Лигата на шампионите. Колку силно посакуваат да го кренат европскиот пехар вардарки презентираа во полуфиналето со Ростов Дон, а утре е време за расчистување на сметките со Ѓер.

Фото: Петр Стојановски

објавено: 12 мај 2018 - 20:09