како за игра на домашен терен, ова беше дебакл

Мислеа на златото, завршија последни (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската одбојкарска репрезентација со два разочаруваќки порази го заврши настапот на завршницата во Сребрената Европска лига на која бевме домаќини. Иако фаворити и со надеж дека може да се стигне до златото, синоќа Македонија со 2:3 загуби од Хрватска во полуфиналето. 

Денеска беше претрпен уште еден пораз и тоа од Летонија со 1:3 во борба за бронзата, па така, Македонија единствена остана без место на пиедесталот.

објавено: 16 јуни 2018 - 21:23