ЈУЖНА КОРЕЈА НЕ Е РУСИЈА НО...

Како изгледа Олимпиското село во Пјонгчанг (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За десетина дена почнува првиот голем настан во светот на спортот, Зимските олимписки игри.

објавено: 31 јануари 2018 - 12:33

За десетина дена почнува првито голме настан во светото на спортот, Зимските олимписки игри.

Овојпат ИОК одлучи да им даде шанса на спортските работници од Јужа кореја, земја која нема многу „допирни точки" со зимските спортови, барем не толку експонирана во овие наши европски краеви, но сепак.
Корејците се подготвени да ги пречекаат гостите, пред се големиот број на спортисти од цели свет, од сите краеви на земјината топка.Па презентираа дел од специјално направеното олимписко село во Пјонгчанг.
Како сето тоа изгледа во овој момент, пред стартот на Олимпијадата предвиден за 9. февруари...