ПОБЕДА ЗНАЕШЕ КАКО ТРЕБА ВО РЕШАВАЧКИТЕ МОМЕНТИ

И следната сезона Прилеп ќе има прволигаш (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Победа ја оправда улогата на фаворит во бараж средбата во Струмица и со 2:1 го победи Борец. Прилепчани предводени од младиот стратег Тони Мегленски знаеја како треба да одиграат во решавачките моменти. Велешани пак не успеаја, колку и да ја посакуваа таа Прва лига, сепак не можеа да ја прескокнат последната пречка

објавено: 2 јуни 2018 - 19:02