ВО КЕЛН СЕ РАЗДЕЛУВААТ, СЕКОЈ НА СВОЈА СТРАНА

Генерација за паметење: Капа доле момци (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ете дојдовме до овој дел...Иако Вардар и следната година ќе биде дел од елитното натпреварување, сепак чувствуваме голема тага. Колку и да сакаме да веруваме дека ќе биде исто, свесни сме дека нема биде ниту одблиску. Секоја чест за оние ракометари кои остануваат, но се навикнавме на овој состав, овие момци и секако на Раул Гонзалез. Што и да пишеме е премалку, не постојат зборови...Благодариме е малку, затоа КАПА ДОЛЕ МОМЦИ!

ФОТО: Петр Стојановски

објавено: 27 мај 2018 - 18:30