Доминација на Шкендија во финалето на Купот против Пелистер (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Целосна доминација и победа на Шкендија во финалето на Купот против Пелистер, за двојна круна оваа сезона. Со тоа тетовската екипа го потврди својот квалитет сезонава и се закити со вториот трофеј во првенството. Еве како изгледаше „танцот“ на тетовци на силниот дожд во Струмица крунисан со убедлив триумф

објавено: 23 мај 2018 - 21:48