ЗА ПРВ ПАТ ВО ПРВЕНСТВОТО, МЗТ ПОДОБАР ОД РАВОТНИЧКИ

„АЕРОДРОМЦИ“ ПОРАЧАА: Ќе има уште војна за титулата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МЗТ Скопје конечно успеа да го победи Работнички во еден првенствен натпревар во оваа сезона. Кога им беше потребно, пред се, да ја потврдат позицијата број 2 во Суперлигата, бранителите на титулата успеаја во тоа.

објавено: 3 мај 2018 - 20:00