АВТОКОМАНДА ПРИВРЕМЕНА БАЗА

Аца Лукас ги пресели ракометарите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ФОТО: Петр Стојановски

Македонската ракометна репрезентација во следните два дена ќе тренира во салата во Автокоманда поради концертот на Аца Лукас во СЦ „Борис Трајковски. Според планот, Раул Гонзалез и неговите избраници утре ќе го одработат последниот тренинг за оваа година, за новогодишните празници ракометарите ќе добијат три слободни денови, следниот собир во рамките на подготовките за СП е закажан за втори јануари.  

објавено: 28 декември 2018 - 11:36