Други спортови

Четири златни медали за македонското таеквондо во...

Голем успех на Балканското првенство, нов триумф за Македонците овојпат на...

Дочек со венец и ферментирано млеко за...

Tрката се гледала по локалните кафулиња со гласно навивање за Кипчоге и...

Недев е двократен европски шампион во кати и...

Нашиот најдобар каратист стана двократен Европски шампион во дисциплините кати...

Ивановски и Симева со шанси за влез на Мастерсот во Реџо Калабриа

Македонските јуниори, Калин Ивановски и Александра Симева, остварија огромен успех за време на нивните настапи со ИТФ и Тенис Европа јуниорскиот тим до 14 години, на Тенис Европа турнирите во Белгија и Германија.

УС ОПЕН: Надал лесно против Посписил, сестрите Вилијамс си закажаа нов дуел

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал се пласираше во третото коло на УС Опен, откако го совлада Канаѓанецот Васек Посписил со 3-0 по сетови. 

Ѓоргиев доминантен, Деспотовски прв организатор

Капитенот е недостижен со 173 поени на листата, додека Деспотовски е најдобар техничар по првата фаза од квалификациите

ТРСТЕНА: Ќе ви ја „скршам кичмата“, ако Марко не го направите европски и светски херој!

Од сите страни доаѓаат честитки за храброто момче Марко Пејчиноски кој успеа на 12. годишна возраст да преплива 30. километри од Свети Наум до Градското пристаниште во Охрид. ПОВЕЌЕ ЗА ОВА МОЖЕТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ ТУКА

Федерер лесно до второто коло на УС Опен (ВИДЕО)

Швајцарскиот тенисер без мака со 3-0 го совлада 177. играч во светот, Јапонецот Јошишито Нишиока. 

„Марко ни одржа спортска лекција на сите“

„Не очекував да биде волку лесно. Сега кога пристигнав чувствувам замор, но во водата од езерото ми беше супер“, изјави Марко Пејчиноски, кој направи огромен подвиг го преплива Охридското езеро и покрај тоа што има само 12 години. 

Македонските триатлонци со златни медали во Европскиот куп (ФОТО)

Македонските триатлонци имаа успешен настап на Европскиот јуниорски триатлон куп во Тулчеа, Романија.

Херојски подвиг: 12-годишниот Марко го преплива Охридското езеро (ВИДЕО)

Марко Пејчиноски, кој има само 12 години, го преплива Охридското езеро за помалку од осум часа и покрај тоа што временските услови не му биле наклонети. Ова младо момче направи херојски подвиг, ја исплива делницата од Свети Наум до пристаништето во Охрид. Подвигот е уште поголем ако се земе во предвид дека тој има доживеано инфаркт на коска на долните екстремитети.(ФОТО+ВИДЕО: ohridnews)

Бесплатен влез за сите мечеви на КМФ Велес во ЛШ

Претквалификацискиот турнир во Лигата на шампиони - Футсал, на која е домаќин e КФМ Велес ќе се одржи во Скопје во малата сала на СЦ „Јане Јандански" од 29.08.2018 до 01.09.2018.

Левески: Мотивирани сме, дуелот против Валета клучен за првото место!

Денеска се одржа прес конференцијата по повод претквалификацискиот турнир во Лигата на шампиони - Футсал, на која е домаќин македонскиот шампион КФМ Велес кој ќе се одржи во Скопје во малата сала на СЦ „Јане сандански" од 29.08.2018 до 01.09.2018.

Pages