Други спортови

КРАТОК РОК НА УЧЕСТВО НА ЛОИ НА НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН СПОРТ

Голем удар за Македонија, каратето ќе го нема на Олимпијадата 2024 во Париз

За Мачадо договор вреден 300 милиони долари!

Американскиот бејзбол играч Мени Мачадо ќе потпише договор со Сан Диего Падрес...

Федерер по две години во Мадрид

Федерер, кој единствено го има освоено Ролан Гарос во 2009 година, во...

Матијашевиќ со полна летна агенда пред ЕП

Подготовките за европската премиера ќе бидат поделени во два циклуси, со девет...

Џошуа ќе си „лапне“ 25 милиончиња од дуелот со Милер

Британецот Антони Џошуа си обезбеди највисок хонорар во кариерата за престојниот дуел со Џарел Милер на 1 јуни во Њујорк

Нордијци од 8 земји ќе бидат дел од 56. „Мавровски меморијал“

Покрај стандардните трки на 5 и 10 километри во машка и во женска конкуренција, ќе има и детски трки за дополнителна афирмација на нордиското скијање кај најмладите.

Квитова сведочеше преку видео линк: Врескав, а крв имаше насекаде!

Чешката тенисерка Петра Квитова, која беше нападната со нож во нејзиниот дом во декември 2016 година го избегна соочувањето со напаѓачот, 33-годишниот Радим Жондра.

ОФМ на прием кај премиерот Заев

Челниците на Одбојкарската федерација на Македонија, како и репрезентативецот Васе Михаилов остварија средба со премиерот на Македонија, Зоран Заев.

Доминик Парис е новиот светски шампион во супервелеслалом

Италијанецот доаѓа до првото злато од светските првенства.

Македонија со 29 каратисти на ЕП во Данска

Македонската репрезентација ќе настапи со 29 каратисти во сите категории, а ќе ги одмери силите во конкуренција на 1092 каратисти од 51 држава.

Светското првенство почна со триумф на Шифрин

Лидерката во генералниот пласман во Светскиот куп Микаела Шифрин триумфираше на првата трка од програмана на Светското првенство во алпско-скијање што се одржа во шведскиот Оре

Кога Ѓоковиќ може да го стигне Федерер?

Новак Ѓоковиќ во моментов е број еден тенисер во светот и таа позиција може да ја сочува долго време, барем до Вимлдон. 

Почина легендарниот ски-скокач Мати Никенен

Небескиот скокач изненадувачки почина утрово. Причините за смртта се уште не се познати.

Неверојатно: Сокерот го победи фудбалот во Америка

Звучни неверојатно, но тоа го зборуваат фактите. Финалето во американскиот Супербоул собра помалку гледачи на стадионот „Мерцедес стејдиум" во Атланта отколку финалето на локалната Мејџор Сокер Лига

Pages