Други спортови

БРИТАНЕЦОТ УСПЕА ДА ГИ ОДБРАНИ ИБФ, ВБА И ВБО ПОЈАСИТЕ

Џошуа во спектакуларна борба на „Вембли“ го нокаутираше Поветкин (ВИДЕО)

Симева: Има простор за напредок, бевме многу...

Нашата тенисерка настапи на Тенис Европа јуниорскиот турнир SANCHEZ-CASAL YOUTH...

Ристоски „сребрен“ на Азискиот Челинџ Куп

Во премиерното издание на Азискиот Челинџ Куп во Шри Ланка, екс-селекторот на...

СТРАВА И УЖАС: Млада голферка убиена на сред...

Голферката од Шпанија, Селија Барквин Арозамена, една од најталентираните во...

Да ми речеше некој во февруари...

После освојувањето на УС Опен, српскиот тенисер призна дека кога имал големи проблеми со повредата не очекувал така успешна сезона...

Поп Ацев второпласиран на маратонот во Капри-Неапол! (ФОТО)

Македонскиот пливач настапи на трката во Италија (53. издание) како дел од серијата „Ultra Marathon Swim" што е под капата на Светската пливачка федерација (ФИНА).

Затоа е Новак - Новак! (ВИДЕО)

По загубениот меч против Новак Ѓоковиќ во финалето на УС Опен,  Аргентинецот почна да плаче на своето столче на теренот... Знак за Ѓоковиќ да дојде до него, да го прегрне, и да го утеши својот голем пријател надвор од теренот.

Фантастичниот Ѓоковиќ ја освои третата титула на „УС Опен“! (ФОТО+ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ стана по трет шампион на Грен слем турнирот во Њујорк. Србинот триумфираше со 6:3, 7:6 (4), 6:3 против Хуан Мартин дел Потро (Аргентина) во финалето.

Луѓето од „Стрелец" да не ги манипулираат јавноста и медиумите

„Апсолутно не е точно, односно тоа е лага дека некој од натпреварувачите на СК „Стрелец" се изборил за некаква норма која им гарантира учество на младинските Олимписки игри во Буенос Аирес, уште помалку за Олимпијадата во Токио" - демантира Богоевски.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: 16 годишен боксер умрел после мечот, бадијала го „оживувале" повеќе од еден час!

Боксерскиот кадет од Славонски Брод починал од последиците на удар во текот на мечот.

Мајкл Џонсон претрпел мал инфаркт

Едно од највпечатливите имиња на светската атлетика, Американецот Мајкл Џонсон, претрпел мал инфаркт. Како што сам напиша на својот твитер профил, сега се чувствува добро.„Минатата недела неочекувано претрпев минлив...

Македонскиот борач Штерјов со златен медал од Сараево

Борачот на БК Балканец Штип, Стефан Штерјов го освои првото место и се закити со златниот медал на Балканското првенство за ученици и кадети во Сараево (БиХ).

Македонските пинг-понгари на Европско првенство

Македонија ќе патува со тројца репрезентативци на престојното европско првенство во шпански Аликанте.

СЕРЕНА ГИ ЗАГУБИ НЕРВИТЕ: Осака е првата Јапонка која го освои „УС Опен“! (ВИДЕО)

Јапонската тенисерка Наоми Осака е нова шампионка на „УС Опен", откако во финалето ја совлада Серена Вилијамс со 2:0 по сетови 6:2 и 6:4. Таа е првата Јапонка која успеала да дојде до тронот во САД.

Pages