Други спортови

Азиската турнеја без најдобриот рекет

Надал ќе ги скокне Пекинг и Шангај

Суспензија за судијата кој му помагаше на Кирјос...

Скандалозниот чин не помина не казнето. АТП реши да го тргне од списоците на...

Повикаа полиција за заборавена торба... а најдоа...

Повикаа полиција за заборавена торба... а најдоа труп на шампионка

Мега-спектакл во најава: Пакиао vs. Мејведер во...

Мејведер најави дека би можел да се активира повторно, доколку повторно биде...

Може ли некој да ги „наследи“: Тенисот е нивното кралство!!!

Со години не дозволуваат никој да им пријде и евидентно е дека само времето ќе каже крај на нивното владеење, но не и пронаоѓање на нивни евентуални замени или „наследници“ во овој спорт.

Шахистите на Алкалоид со ист состав на Европскиот Клупски Куп

На претстојниот Европски Клупски Куп кој што ќе се одржува од 11 – 17.10.2018 година во Порто Карас, Грција, боите на клубот ќе ги бранат стандардните 6 елитни светски велемајстори од Кина, Русија и Украина, заедно со двајцата најдобри македонски игра

Нашите каратисти заминаа на Премиер лигата во Берлин

Македонските каратисти заминаа за Берлин, Германија каде од 14 до 16 септември ќе се одржи Премиер лигата.

Бразил го доби дуелот на титаните

Полна сала, неверојатен дуел и фантастична одбојка! Судирот на титаните меѓу Бразил и Франција се претвори во вистинско одбојкарско ремек-дело и остави без зборови повеќе од 4500 гледачи во "Арена Монбат" во Русе,...

Србите двапати водеа, Американците славеа

Во Италија и Бугарија денеска почна комплетната прва фаза на светското првенство во одбојка во машка конкуренција. Првото големо дерби им припадна на САД.

Ѓоковиќ: Ја сакам Серена, мислам дека судијата претера...!

Српскиот ас истакна дека арбитарот не требаше да го тера случајот до крајни граници.

300 триатлонци викендов на БП во Охрид

Од 14 до 16 септември, Охрид и Македонија ќе бидат домаќини на Европскиот Триатлон куп и Балканското првенство во триатлон во организација на Триатлон Федерација на Македонија.На овој настан се очекува учество на над...

Најдобрите останаа без борби!?

Во спортската сала на ОУ Тошо Арсов, во Штип се одржа петтото коло на екипното првенство во бокс. На мерењето и на лекарски преглед, се јавија околу 60 боксери, но од нив настапија 28.

Македонија на 18. место

Во рамките на 61. Светски конгрес на шаховската композиција (СКШК) во Охрид (1.-8.9.2018), организиран од ШК „Гамбит Асеко СЕЕ" и ШФМ, се одржа 42.- Светско првенство во решавање на шаховски композиции, на кое главен судија беше македонскиот мајстор Иван Денковски.

Ова е Спартаааа! (ВИДЕО)

На стадионот „Артур Еш“ во Њујорк, одекна добро познатата „парола“ од фиолмот „300“...

Pages