ГОДИНИТЕ НЕ МУ МОЖАТ НИШТО НА ШВАЈЦАРЕЦОТ

Ник Кирјос остана во чудо: Мајсторски потег на Федерер! (ВИДЕО)

Швајцарецот славеше во три сета (6:4, 6:1, 7:5) и така стигна лесно до осминафиналето на „УС Опен".

објавено: 2 септември 2018 - 11:50

Вториот тенисер на светот повторно го привлекува вниманието и на 37. годишна возраст. При резултат 3:3 во третиот сет Австралиецот одигра една одлична кратка топка, но неговиот противникот ја покажува својата брзина и во ветеранските години и со одличен удар околу мрежата дојде до поен.

Потегот беше толку добар што и Ник Кирјос не можеше да поверува што успеа да направи феноменалниот Роџер Федерер.

Последнете ја мајсторијата на популарниот „Федекс" и реакцијата на Австралиецот:

Најново во Други спортови