НОВ ГОЛЕМ УСПЕХ ЗА НАШИОТ НАЈДОБАР КИК-БОКСЕР

Ѓоргиев во полуфиналето, најмалку бронзен на ЕП

Двократниот светски првак и најдобриот македонски кик-боксер Димитар Ѓоргиев ќе се бори за финале на Европското кик – бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка.

објавено: 18 октомври 2018 - 13:44

Двократниот светски првак и најдобриот македонски кик-боксер Димитар Ѓоргиев ќе се бори во финале на Европското кик – бокс првенство за сениори во Братислава, Словачка.

Во полуфиналето во категоријата лоу-кик до 86 килограми ќе се соочи со Србинот Милош Цвјетичанин.

Ѓоргиев најмалку ќе биде бронзен на континенталниот собир, откако во четвртфиналето со 3-0 го елиминираше Турчинот Унал Озлеме.

Најново во Други спортови