МЕДИТЕРАНСКИ ИГРИ - ТАРАГОНА 2018

Берат Јакупи е новиот медитерански шампион!

Одличен настап на Берат Јакупи и најава за одлични резултати на Олимпискиот стипендист на Македонскиот олимписки комитет во однос на претстојните Олимписки игри Токио 2020.

објавено: 24 јуни 2018 - 13:38

Берат Јакупи го освои златниот медал со победите на каратистот од БиХ, Мерис Муховиќ, во второто коло го совлада Италијанецот Микеле Мартина, во полуфиналето беше подобар од србинот Дејан Цвркота, а во финалето го совлада францускиот каратист Жеси да Коста.

Одличен настап на Берат Јакупи и најава за одлични резултати на Олимпискиот стипендист на Македонскиот олимписки комитет во однос на претстојните Олимписки игри Токио 2020.

Најново во Други спортови