МАКЕДОНИЈА ИМАШЕ УСПЕШЕН НАСТАП ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕП

Победничкиот поен на Ѓоргиев против Унгарија (ВИДЕО)

Вчера во Будимпешта на стартот од квалификациите за пласман на Европското првенство, селекторот Матијашевиќ забележаа голем и важен триумф над Унгарија со 2:3.

објавено: 16 август 2018 - 17:00

Еден од најзаслужните, најефикасниот на овој меч Никола Ѓоргиев забележа неверојатни 42 поени, неговиот последен беше и победнички.

Повеќе информации од мечот одигран во Будимпешта можете да прочитате на следниот линк ТУКА

На 18. август (сабота, 20:30 ч.) токму украинските одбојкари во следното коло ќе гостуваат на дуелот против Македонија.

Најново во Други спортови