Другата страна на спортот

КАПИТЕНОТ МУ ПРИРЕДИ ИЗНЕНАДУВАЊЕ НА НАЈМЛАДИОТ МАРАТОНЕЦ

ГОЛЕМ ГЕСТ: Стоилов му подари дрес на херојот Марко Пејчиноски (ВИДЕО)

ДРАМА ЗА ХРВАТСКИОТ ФУДБАЛЕР: Семејството повеќе...

Некогашниот репрезентативец на Хрватска, Иван Класниќ поминува низ вистински...

И ФАЛКАО ДОБИ СТАТУА, ама не личи воопшто на него...

Напаѓачот на Монако Радамел Фалкао доби статуа во својот роден град, но веќе на...

ЈАКУЗИТЕ ИМ ВТЕРАА СТРАВ ВО КОСКИ: „Ол блекс...

Кој сака на Светскиот рагби куп во Јапонија мора да ги покрие своите тетоважи...

Што мислите, каде е Роналдо ден после голгетерските 0/2? (ФОТО)

Јувентус успешно ја започна новата сезона, две победи во првите две кола (Киево 3:2, Лацио 2:0), но она што се уште чекаат навивачите на „Старата дама" е секако првиот гол на Кристијано Роналдо во Серија А, во дресот на нивниот клуб.

По прасиња, фрлаа и чипсови на теренот (видео)

Навивачите на Чарлтон во знак на протест кон првиот човек на клубот фрлаа чипсови на теренот на првенствен меч

Поп влезе во обложувалница, и почна да ја „свети“ (ВИДЕО)

Притоа им подели и свеќи на „верниците“ кои не можеа да се изначудат на овој потег...

„ЖЕШКА ШВАБИЦА" во центарот на Белград (ФОТО)

Девојката на новиот кошаркар на белградска Црвена Ѕвезда, Маик Цирбес објави слики без горниот дел од костимот за капење, што предизвика огромна лавина на реакции на социјалните мрежи, пред се во оној, црвено-бел дел...

Шпански фудбалер во улична пресметка со девојката (видео)

Дека животот на професионалните фудбалери не е лесен покажа шпанскиот напаѓач од Атлетик Билбао Ињаки Вилијамс.

ТЕНИСЕРКИТЕ ДОМИНИРААТ: Кои се најплатените спортистки во светот?

Американската тенисерка Серена Вилијамс е најплатена спортистка во светот, објави „Форбс". Во последните 12 месеци таа заработи 18 милиони долари.

Чешка фудбалска легенда во затвор поради порно реклами

Некогашниот чешки репрезентативец и поранешен член на Спарта Прага, Фиорентина, Вест Хем Томаш Репка е осуден на затворска казна од шест месеци затоа што поставувал порно реклами со името на поранешната сопруга

Нервозен навивач на Никс ја „продава" својата подршка?!

Еден навивач на Њујорк Никс одлучи да го „продаде" својот клуб, односно оној за кој навива. Поточно кажано не клубот, туку својата подршка кон Никси.

„Скрoмниот“ Роналдо: Не се трудам да изгледам одлично, бидејќи така изгледам

Новото засилување на Јувентус, Кристијано Роналдо кој дефинитивно е една од најсамобендисаните личности, вели дека не е опседнат со својот изглед. 

Политичар глумеше фудбалер, па се посрамоти (ВИДЕО)

Мозес Али, првиот претседател на Уганда и пензиониран воен генерал, пред почетокот на средбата помеѓу КЦЦА и Бул со почетен удар требаше да го означи стартот на новата фудбалска сезона...

Pages