Другата страна на спортот

„Полудеа“ по сестрата на фудбалерот Патрик Шик! (...

Напаѓачот Патрик Шик го привлече вниманието на себа со одличните игри во дресот...

НЕЈМАР СЕ РАЗНЕЖИ: Моето име е фавела!

Тој е најскапиот фудбалер на светот, и тоа на сите времиња затоа што минатото...

ЛЕГЕНДАТА НА ЛИВЕРПУЛ ПРИЗНАВА: Морав и да убивам!

Еден од најтрофејните фудбалери на Ливерпул и икона на „Редс", Брус Гробелар,...

КАКОВ МАЛЕР: На квота 1.02 уплатил 35.000 долари! (ФОТО)

Еден човек од Австралија вложил 35.000 илјади долари на победа на Роџер Федерер против Џон Милман на Грен слем турнирот „УС Опен"...

Какви се овие креации Серена? (ФОТО)

Серена Вилијамс се пласира во четвртфиналето на УС Опен ја совлада Каја Канепи со 2-1. Главна тема не беше победата, туку фустанчето на Американката, кое повеќе им прилега на балерините, отколку на тенисерките. 

По Шведска, Вентура веќе не купува во Икеа

Шведска беше вистински стрес за искусниот стратег

Оди па гледај ракомет при овие бујни гради (ФОТО)

Дуелот меѓу Стеауа Букурешт и Татран Прешов во рамките на СЕХА-лига, падна во сенка на две навивачи на домашниот тим и покрај што беше ниезвесен. На трибините во Букурешт дефинитивно е жешко, тоа го потврдија овие две девојки, кои ги покажаа своите бујни гради...

Светот му се восхитува: Чисти тоалети иако зема милиони (ВИДЕО)

Фудбалерот на Ливерпул, Садио Мане за кратко време ги освои срцата на илјадници фанови низ светот, и тоа само со еден потег. По победата над Лестер од 2-1, наместо да оди да прослави, тој се одлучи да ја посети џамијата во која редовно доаѓа и да му помогне. Овој пат тој ги чистеше тоалетите...

Ливерпул или Барса: За кого навива најжешката фудбалерка? (ФОТО)

Се смета за една од најатрактивните фудбалери во светот, Канаѓанката Лорен Сеселман сигурно знае како да привлече внимание.

Марадона одлепи потполно, правеше стриптиз качен на автомобил (ВИДЕО)

„Мртов-пијан“, популарниот „Ел Пибе“ направи уште еден циркус...

Роналдо не се чувствува баш најсигурно во Торино

Португалскиот фудбалер, Кристијано Роналдо, стравува за безбедноста на своето семејство. 

Љупчо Михајловски (1963-2018)

Вчера на своја 55 годишна возраст го загубивме Љупчо Михајловски.

ВРИЕ И ВО СЛОВЕНИЈА: Дончиќ и Облак нема да играат

Лука Дончиќ, кој оваа година од мадридски Реал премина во НБА лигашот Далас Маверикс, како трет пик на драфтот, ја одби поканата за настап во националниот тим на Словенија за претстојните натпревари од квалификациите за Светскиот Куп. А слична е и приказната со голманот на мадридски Атлетико Јан Облак, кој сеуште не потврдил дека ќе му се стави на располагање на селекторот Томаж Кавчич.

Pages