Другата страна на спортот

ЕДНА ОД НАЈАТРАКТИВНИТЕ СПОРТИСТКИ, ВАЛЕНТИНА ВИЊАЛИ

Подобро „меша“ отколку што игра кошарка! (ФОТО)

Не сакам да дојде Меси, го сакам мојот Немања (...

Четиригодишниот Душан Тодоровиќ, кој моментално се наоѓа на лечење во...

Ракометари на Гранољерс го загубија животот во...

Во тешка собраќајна несреќа во близина на Барселона, двајца ракометари на...

ГОРИ „ВЕЗУВ": Жешката Марика - макси подршка...

Марика Фруско е веројатно најпознатата навивачка на Наполи. Па сега е добро...

Штербик е во Скопје - За старите добри времиња (ФОТО)

Сега е јасно зошто Арпад Штербик не беше на голот на Веспрем на првиот дуел од новата сезона. Миленикот на фановите на Вардар е во Скопје, дојде да ги посети своите пријатели. Заедно со капитенот, Стојанче Стоилов, заменик директорот, Билјана Црвенкоска и физиотерапевтот, Димитар Маневски се потсетија на старите добри времиња. 

Тренерот на Лион бркаше навивач по градските улици (видео)

Тренерот на Лион Бруно Женесио збесна откако еден навивач го навредил

Го избркале зошто бил подобар од другите во тимот

И тоа се случува ако си многу добар во погрешна лига

Кога нема гледачи, направи си од картон

На трибините не присуствуваа гостински навивачи, па домашните најдоа решение како да ги пополнат столчињата

КАКОВ МАЛЕР: На квота 1.02 уплатил 35.000 долари! (ФОТО)

Еден човек од Австралија вложил 35.000 илјади долари на победа на Роџер Федерер против Џон Милман на Грен слем турнирот „УС Опен"...

Какви се овие креации Серена? (ФОТО)

Серена Вилијамс се пласира во четвртфиналето на УС Опен ја совлада Каја Канепи со 2-1. Главна тема не беше победата, туку фустанчето на Американката, кое повеќе им прилега на балерините, отколку на тенисерките. 

По Шведска, Вентура веќе не купува во Икеа

Шведска беше вистински стрес за искусниот стратег

Оди па гледај ракомет при овие бујни гради (ФОТО)

Дуелот меѓу Стеауа Букурешт и Татран Прешов во рамките на СЕХА-лига, падна во сенка на две навивачи на домашниот тим и покрај што беше ниезвесен. На трибините во Букурешт дефинитивно е жешко, тоа го потврдија овие две девојки, кои ги покажаа своите бујни гради...

Светот му се восхитува: Чисти тоалети иако зема милиони (ВИДЕО)

Фудбалерот на Ливерпул, Садио Мане за кратко време ги освои срцата на илјадници фанови низ светот, и тоа само со еден потег. По победата над Лестер од 2-1, наместо да оди да прослави, тој се одлучи да ја посети џамијата во која редовно доаѓа и да му помогне. Овој пат тој ги чистеше тоалетите...

Pages