Другата страна на спортот

ИАКО И СМЕТААТ ГРАДИТЕ: Пејџ знае да го пронајде...

Со своите „жешки фотографии", американската голферка со хрватско потекло, Пејџ...

Фудбалски клуб потпиша со лавче (видео)

Мексикански клуб се надмина себе си и потпиша договор со лавче по името Самбу

УЖАС ВО АРГЕНТИНА: Двајца навивачи на Бока убија...

На тоа, изгледа и за жал, му нема крај.

Црногорецот Пековиќ на забава во Будва потрошил пола милион евра

Црногорскиот кошаркар кој настапува во НБА-лигата, Никола Пековиќ за време на летната сезона во дискотека во Будва потрошил дури 500 илјади евра на пијалоци и луксуз. Како што пренесува српски „Курир“ во дискотеката „...

Горан Николовски - „Турчин“ прогласен за македонски воин (ФОТО+ВИДЕО)

На традиционалната меѓународна манифестација, „Скопска квечерина кон Струшките вечери на поезијата“ која и официјално е предвечерие, најава и дел од официјалното започнување на „Струшките вечери на поезијата“ наградата...

Ѓаволски потег на Манчестер јунајтед, го истетовира грбот на великанот на – челото!? (ФОТО)

Марин Здравков е добро познатиот најголем навивач на Манчестер јунајтед од Бугарија. Веројатно поголем навивач и од поголемиот број на жители на Манчестер кои навиваат за англискиот великан. Здравков се прекрсти во...

Шокантно: Навивачите на Краковија тргнале на гостување за да убиваат соперници?! (ФОТО)

Оваа фотографија само може да ви ја заледи крвта. Навивачите на Краковија со ваков арсенал на ножеви, мачети, сабји и друго ладно оружје тргнале на гостување во Вроцлав кај Сласк. На поголемиот дел од тифо сцената не им...

Навивачите на ПСВ се обратија до клубот: НЕ за „ви-фи“ на „Филипс арена“ (ФОТО)

Навивачите на холандскиот фудбалски гигант ПСВ испратија барање до управата на клубот да оневозможи користење на „ви-фи“ мрежи на нивниот стадион, „Филипс арената“. Причина за тоа е како што велат тие прекумерното...

Инциденти на секое ќоше: Навивачи на Спартак жестоко се тепаа со „колегите“ од Динамо, па од ЦСКА (ВИДЕО)

Московската полиција викендов глава ја боли од навивачи и нивните пресметки. Во главна улога беа приврзаниците на Спартак Москва. Прво групата „Гладијаторс“ се судри со „колегите“ од Динамо Москва, пред гостувањето на...

Полицијата со гумени куршуми ги смирувала навивачите на Горник!? (ФОТО)

Нов хаос на стадионите во Полска го одбележа и овој викенд, а во главна улога беше полицијата во пресметка со навивачите на Горник Забрзе. Гостинските тифози гостуваа во Киелце кај Корона, а пред мечот се судрија со...

Колумбиец бара 800 милиони евра од ФИФА, поради лошото судење на СП!

Колумбискиот адвокат Аурелио Хименез поднесе тужба против Светската фудбалска федерација (ФИФА) поради лошата арбитража на Светското првенство во Бразил. Хименез тврди дека поради лошото судење на Мундијалот има...

Стадион на духови: Бившиот дом на Мајорка пропаѓа (ФОТО)

Стадионот „Луис Стијар“, бившиот стадион на шпанска Мајорка не може да се препознае. Пропаѓа, а некогаш беше славен дом на овој клуб, финалист во КПК во 1999, освојувач на шпанскиот куп во 2003 година. Мајорка на овој...

Ферари постави рекорд: Моделот од 1962 продаден за неверојатни 38 милиони долари

Моделот на Ферари од 1962 година, популарната Берлинета - „Ферари 250 ГТО“ постави нов светски рекорд на една аукција, откако во Калифорнија беше продадена за неверојатни 38 милиони долари. Црвеното купе од 1962 година...

Pages