Другата страна на спортот

Синот доби црвен картон, мајката скокна да го...

На натпреварот меѓу Вис Фолињо и Сан Лука во шампионатот на регионот Умбрија во...

Волеј-удар каков што ретко се гледа (видео)

Елиас Гомез даде прекрасен гол кој се врти на сите јужноамерикански спортски...

Иранките се откажаа од ОИ 2020: Забрането ни е да...

Женската фудбалска репрезентација на Иран остана без можност да се пласира на...

Уапсени 95 хулигани на Ајакс во Париз пред мечот со ПСЖ

Француската полиција уапсила 95 навивачи на холандскиот великан Ајакс синоќа пред дуелот на четирикратниот европски првак со Пари Сен Жермен пред денешниот дуел во петтото коло во Лигата на шампионите. Полицијата во...

Марадона фатен со „божјата рака“ на незгодно место... (ФОТО)

Легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона е топ-тема во весниците во Аргентина поради „блиската средба“ со неговата девојка Росио Олива. По видеото во кое тој ја удира Олива, медиумите дојдоа до нови интимни...

Џејмс Родригес тргна по стапките на Кристијано Роналдо (ФОТО)

Колумбискиот фудбалер кој ова лето потпиша за Реал Мадрид, Џејмс Родригес тргна по стапките на Кристијано Роналдо. Откако почна да ги копира неговите потези на теренот, тој издаде и своја колекција на долна облека,...

Пеле: Поубав сум од Роналдо!

Саутемптон во видот на Италијанецот доби комплетен напаѓач, одличен фудбалер и згора на тоа топ модел. Одговарајќи на прашањата кои не се поврзани со фудбал, Грацијано Пеле им откри на навивачите на Саутемптон дека не...

„Шверцери“ провоцираа(т): Битола е албански град!? (ФОТО)

Навивачите на Шкупи, екс-макеоднскиот првак Слога Југомагнат, популарните „Шверцери“ завчера на мечот од македонската Втора лига против Младост Царев Двор повторно провоцитаа. Сега со парола дека „Битола е албански град...

Ги одра обложувачниците: Ирец за едно евро заработи 250 илјади евра! (ФОТО)

Атлетичарката која пред една недела се пофали со добитниот тикет во износ од 60 илјади евра сега изгледа како аматер, бидејќи ирски обложувач точно истипувал десет парови и на едно вложено евро заработи околу 250 илјади...

Монструозно: Навивачите на Галатасарај објавија листа за колење – Гробари, Грци и Руси?! (ФОТО)

Навивачите на Галатасарај ја шокираа светската јавност по убиството на навивачот на Црвена Звезда во петокот пред салата во Истанбул за време на евролигашкиот кошаркарски меч, откако прво свиркаа за време на...

Охриѓанец „ограби“ обложувачница – со 50 денари ќари дури 6.100 евра! (ФОТО)

Обложувачки мајстор од Охрид долго ќе го памти завчерашниот ден со оглед на тоа што заработи неверојатна сума од речиси 380.000 денари и тоа со само 50 вложени денари. Охриѓанецот погодил шест натпревари и тоа во...

Миланското дерби традиционално почна со - навивачки кореографии (ФОТО)

Миланското дерби помеѓу Милан и Интер, популарно наречено „Дерби дела Мадонина“ традиционално започна во знакот на навивачите. Двете групи, на „росонерите“ и на „нераѕурите“ се истакнаа на свој препознатлив начин – со...

Масакр на натпревар во Авганистан: Бомбаш-самоубиец уби 50 лица!

Бомбаш самоубиец денес влетал меѓу гледачите на одбојкарски натпревари, го активирал експлозивот кој го носел со себе и притоа убил најмалку 50 лица. Инцидентот се случил во источен Авганистан, а напаѓачот бил на мотор...

Pages