Другата страна на спортот

НЕ Е САМО КРИСТИЈАНО РОНАЛДО СО СОВРШЕНО ТЕЛО

И Салах има што да покаже (ФОТО)

Руска секс бомба го „мерка“ Џејмс Родригез (ФОТО)

Фудбалерот се разведе официјално со Даниела Оспина и сега може да бара нова...

ТРАГИЧНА СУДБИНА: На што личи некогашната...

Го продавала своето тело за хероин. Била скоро мртва кога ја пронашол „ловец на...

Белгијка стана позната на трибина во Бразил и по враќањето експресно - доби работа (ВИДЕО)

Белгијката Аксел Деспигелар не е ниту полнолетна, има 17 години, но замина во Белгија да ги бодри „црвените ѓаволи“. И таа веднаш се најде во центарот на вниманието, поради својата убавина. Беше ставена на секоја топ-...

Нов хит во Бразил: Нескафе „7 во 1“!

Кога и да се случи еден натпревар да заврши со дебакл на било која екипа, „интернет шегобијците“ имаат еден куп работа и не бираат средства да „удрат“ по декласираниот тим. Таквиот тренд не го избегна ниту Бразил, кој...

Неверојатен облог: Кедира стрелец против Бразил и победа на Германија од 7-1!

Фудбалската репрезентација на Германија вчера со убедливи 7-1 славеше над Бразил, а еден обложувач заработи неверојатни 46.380 долари затоа што верувале или не - прогнозираше дека „панцерите“ ќе победат со 7-1 и воедно...

Хронологија на спортскиот „соживот“: Македонското знаме по четврти пат гореше на Косово!

За речиси пет години, колку што изминаа од нашето признавање на независно Косово, македонското знаме четири пати гореше во соседството на спортски настан. Последен пат беше запалено синоќа, на протести во Приштина организирани од навивачката група „Плисат“.

Навивачката група „Плисат“ запали македонско знаме среде Приштина (ФОТО+ВИДЕО)

Меѓу учесниците на антимакедонскиот собир беше и пејачката Алтуна Сеиди, ќерка на поранешниот македонски олимпиец, борачот Шабан Сеиди.

„Летечкиот“ Ван Перси на холандска монета!

„Лалињата“ играат блескаво на Мундијалот во Бразил, а од нивните досегашни настапи се издвојува голот на Ван Перси против Шпанија, по кој холандската кралска печатница одлучи на посебна монета да го означи истиот. Имено...

Мирослав Илиќ ќе му пее на увце на Ѓоковиќ пред 150 гости на „Свети Стефан“

Сѐ е подготвено за почекот на најраскошната и најславната свадба на Балканот по подолго време. Утре и задутре Новак Ѓоковиќ ќе го прослави бракот со Јелена Ристиќ луксузна свадба на Свети Стефан, во Будва, на која се...

Грабеж во домот на репрезентативец на БИХ: Украдени Порше Карера и скапи часовници!

Сеад Салиховиќ, репрезентативецот на Босна и Херцеговина и фудбалерот на Хофенхајм, доживеа голем шок. Имено, крадци влегле во неговиот дом и му го украле скапиот авбтомобил Порше Карера 4С. „Да, вистина е. Крадци ми...

Навивач го тужи ЕСПН за 10 милиони бидејќи го фатиле како спие на натпревар (ВИДЕО)

Ендру Ректор е 26-годишен човек, кому животот може да му се смени на подобро затоа што е мрзелив и незаинтересиран. На 13 април, на бејзбол натпреварот меѓу Њујорк јенкис и Бостон ред сокс, за време на четвртиот ининг...

Балотели си тера по свое, не може без цигари (ФОТО)

Марио Балотели не е премногу загрижен за неуспехот на Италија на Светското првенство во Бразил, како ниту на прозивките на првиот човек на Милан Силвио Берлускони. Сопственикот на Милан се жалеше дека не може никому да...

Pages