Другата страна на спортот

МАЛИОТ ПАРТИЗАНОВЕЦ НА ЛЕЧЕЊЕ ВО БАРСЕЛОНА

Не сакам да дојде Меси, го сакам мојот Немања (ФОТО)

Ракометари на Гранољерс го загубија животот во...

Во тешка собраќајна несреќа во близина на Барселона, двајца ракометари на...

ГОРИ „ВЕЗУВ": Жешката Марика - макси подршка...

Марика Фруско е веројатно најпознатата навивачка на Наполи. Па сега е добро...

Дресови на лондонски клуб се хит во Шпанија

Мал лондонски клуб не ни помислувал дека нивните дресови ќе станат толку...

Како куршум: Италијанец скијаше со 252 километри на час! (ВИДЕО)

Италијанецот Симоне Оригоне е најбрзиот скијач на светот. Тој на падините на Шабрие во Франција постави нов рекорд во брзинско скијање, откако разви 252,45 километри на час. Тој го поправи рекордот поставен пред осум...

Судија спасуваше жива глава: Призна поништен гол, за да не го фрлат во минско поле (ВИДЕО)

За Балканов вакви ненормални ситуации се - нормални. Судија за да спаси жива глава мораше да признае гол што го поништил. Во БиХ на мечот Срница – Младост во втората дивизија во тузланскиот кантон, судијата во 90-та...

Колку чини да ја запросиш својата најдрага на сите стадиони за бејзбол? (ФОТО)

Кога ќе видите некој Американец на ТВ како ја запросува својата девојка на сред терен или на трибините на некој од стадионите во Професионалната бејзбол лига (МЛБ) тоа може да го чини прилично малку, но и огромна сума...

Шампањ, плажа, галеби - вака Ѓоковиќ ја прослави титулата во Мајами (ФОТО)

Новак Ѓоковиќ по победата над Рафаел Надал во финалето на Мастерс турнирот во Мајами реши еден дел од прославата за освоената титула да одржи и на плажа. Во овој град на Флоридa, српскиот ас реши по песочните плажи да...

Бунт во САД: Навивач тргна сам да се пресметува со цел кордон специјалци! (ФОТО+ВИДЕО)

Кошаркарскиот натпревар помеѓу Аризона и Висконс, во рамките на универзитетската американска  лига, имаше и свое „трето“ полувреме, откако навивачите на Аризона почнаа да дивеат по минималниот пораз од противникот....

Лејтон Бејнс ја прослави победата над Фулам со сладолед (ФОТО)

По триумфот над екипата на Фулам од 1-3, левиот бек на Еветон и репрезентативецот на Англија Лејтон Бејнс одлучи да се почести со сладолед. И фудбалските ѕвезди се, сепак, само обични луѓе...

Tрагедија во Шведска, убиен навивач на Ѓургарден (ФОТО)

Скандинавските земји обично ретко се поврзуваат со некакви хулигански испади, но датата 30 март 2014 ќе остане со црни запишана во историјата на шведскиот фудбал. Дерби натпреварот помеѓу Хелсингборг и Ѓургарден е...

Навивачите во НФЛ ќе нарачуваат чирлидерки за забава на трибина

Големите паузи и повеќечасовното присуство на некој од американските спортови е чудно и досадно за европските навивачи, па НФЛ (американски фудбал) најде начин како да им овозможи поголема забава на своите приврзаници....

Адидас против Најк, 22 суперѕвезди, два тима - кој ќе победи?

На фудбалскиот пазар главна битка се води и кај спонзорите, германски Адидас против американски Најк. И дватa гиганти имаат свои суперѕвезди, па може слободно да состават два тима, кој ако би се соочиле на фудбалскиот...

Јужноафрикански фудбалер преживеа страотна сообраќајна несреќа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Јужноафриканскиот фудбалер кој настапува за екипата на Орландо Пиратес, Рои Махамутса, пред неколку дена преживеал стравична сообраќајна несреќа. Махамутса, кој има 32 години, во близина на градот Јоханесбург со...

Pages