Другата страна на спортот

Уапсен газдата на Њу Ингланд поради проституција...

Роберт Крафт, сопственикот на шампионот на НФЛ уапсен е на Флорида поради...

Батленд ќе носи посебен дрес во чест на легендата...

Голманот на Стоук Џек Батленд на утрешниот меч против Астон Вила во рамките на...

Далот на својот прв клуб му купи автобус

Диого Далот, фудбалерот на Манчестер Јунајтед го изненади својот прв клуб со...

Крвава ноќ во Барселона - избодени двајца навивачи на ПСЖ

Шефот на шпанската провинција Каталонија изјави дека двајца навивачи Пари Сен Жермен биле прободени пред стадионот „Камп Ноу“ во Барселона. Како што пишува во соопштението, нападите биле одвоени. Првиот навивач на ПСЖ...

Да се наежиш: Невиден спектакл на навивачите на Ривер плејт (ФОТО+ВИДЕО)

Аргентинскиот великан Ривер плејт го победи Атлетико Национал со 2-0 во финалето во Купа Судамерикана за да го освои трофејот, а арентинските навивачи уште еднаш покажаа дека на светот им нема рамен за создавање на...

Марадона пак направи циркус - спиеше додека претседателот на Венецуела држеше говор (ВИДЕО)

Најдобриот аргентински фудбалер на сите времиња, Диего Марадона, познат по еден куп контроверзи повторно се најде во центарнот на вниманието, откако направи циркус при говорот на претседателот на Венецуела, Николас...

Пике со витешкиот стајлинг го „запали“ Твитер (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Жерар Пике беше во главна улога пред натпреварот помеѓу Барселона и ПСЖ во рамки на Лигата на шампиони. Шпанскиот дефанзивец го привлече вниманието на јавноста со неговиот необичен стајлинг, бидејќи во буквална смисла...

Твитерџиите му фаќаат сеир: Гол-машината Микел тргна по рекордот на Меси! (ФОТО+ВИДЕО)

Нигерискиот фудбалер Џон Оби Микел на мечот против Спортинг го постигна својот прв гол за Челси во ЛШ, што наиде на доста коментари на социјалните мрежи. Најмногу, коментираа на мрежата Твитер каде му фаќаа сеир на...

Сите од Сити се кикотат, само Коларов не! (ВИДЕО)

Манчестер сити се обидува да ја анимира публиката со божикно и новогодишно расположение, организирајќи разни забавни игри за своите фудбалски ѕвезди. Една од таквите игри беше следење на видеа со смешни ситуации во кои...

Македонски атлетичари ќе рушат гинисов рекорд во дисциплината – туркање автомобил!

Македонските атлетичари чија главна преокупација е маратонското и ултрамаратонското трчање, Александар Чекоров и Александар Смилков, в сабота во спортскиот центар „Форца“ ќе се обидат да влезат во Гинисовата книга на...

Перуански фудбалер го удрил гром и за среќа преживеал! (ВИДЕО)

Жоао Контрерас, перуанскиот фудбалер на Спорт Агила за време на меч од Купот на Перу, на стартот на второто полувреме го удрил гром, објавија медиумите. Спорт Агила го играле реванш дуелот од Купот со Унион Фуреца...

Повторно леташе дрон, овој пат Албанците „удрија“ по Платини! (ВИДЕО)

Албанските навивачи приредија нов инцидент со „фамозниот“ дрон, откако на натпреварот помеѓу екипите на Партизан и Тирана, во рамките на 15-то коло од албанскиот шампион, прелета ново беспилотно летало. Имено, во 61-та...

Гробари верно го слушаат Вујошевиќ: Гореа и сечеа сим-картички од МТС! (ФОТО)

На последната прес-конференција на Партизан, тренерот Душко Вујошевиќ ги повика сите навивачи на црно-белите да го сменат мобилниот оператор, а Гробари веднаш го послушале и почнале масовно да ги уништуваат картичките...

Pages