Другата страна на спортот

ЕДНА ОД НАЈАТРАКТИВНИТЕ СПОРТИСТКИ, ВАЛЕНТИНА ВИЊАЛИ

Подобро „меша“ отколку што игра кошарка! (ФОТО)

Не сакам да дојде Меси, го сакам мојот Немања (...

Четиригодишниот Душан Тодоровиќ, кој моментално се наоѓа на лечење во...

Ракометари на Гранољерс го загубија животот во...

Во тешка собраќајна несреќа во близина на Барселона, двајца ракометари на...

ГОРИ „ВЕЗУВ": Жешката Марика - макси подршка...

Марика Фруско е веројатно најпознатата навивачка на Наполи. Па сега е добро...

Меморијален турнир „Горан Димоски“ во Скопје

Од петок до недела во спортската сала „Македонско Сонце" во ОУ „11 Октомври" во општина Центар ќе се одржи меморијалниот турнир „Горан Димоски". На турнирот ќе учествуваат 20 екипи, а ќе се одвива по формат и правила на ФИБА 3×3.

Новиот светски шампион во скок во далечина има 102 години!

102-годишниот Отавиани е првиот жител на планетава постар од 100 години кој се обидел во дисциплината скок во далечина и со тоа сосема заслужено го добива епитетот – светски рекордер.

Застанало срцето на младиот хрватски кик-боксер

На Филип Матковиќ, млад кик-боксер од Славонски Брод, кој почина во саботата навечер после мечот на турнирот во Оџак, му откажало срцето, пишува во резултатите од прелиминарната обдукција која е направена во хрватскиот град.

Охриѓанец освои МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка вредна 1.648.224,00 денари!

Добитните приказни на Државна Видео лотарија на РМ, продолжуваат со несмален интензитет и во месец септември. Најновиот МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добитник е млад човек кој се радува на своето ново семејство, кое во блиска иднина ќе добие проширување. Тој верува дека со убавата добивка вредна 1.648.224,00 денари ќе ги обезбеди сите потребни работи за новиот член на неговото семејство.

Пандев е светска класа, играч на Ерменија доби селфи (ФОТО)

По натпреварот во „микс зоната" несекојдневен настан. Ерменските фудбалери тагуваа за поразот, но еден од нив доби премија. Направи селфи со „Гранде Пандев".

Убиен фудбалер на Сент Етјен

Младиот дефанзивец на францускито прволигаш Вилијам Гомис, смртно настрадал откако на него било пукано од огнено оружје, пренесувата француските медиуми...

Начин да привлечеш навивачи, замислете го ова во Македонија!? (ВИДЕО)

Фудбалскиот клуб на Лас Вегас Лајтс наскоро би требало да биде дел од МЛС лигата, но дотогаш ќе мора да се задоволи со натпреварување во УСЛ лигата, поточно нејзината западна конференција.

Голман ли е, гурман ли е? (ФОТО)

Нигерија со 3:0 го совлада националниот тим на Сејшели во Африканските квалификации, но вниманието го „украде" голманот на едeн од најслабите тимови на црниот континент.

Тренер суспендиран на пет месеци за навреда на новинар

Франција не памети слична казна за вакво дело

Коментаторот на ХРТ „шиткал“ влезници за СП во Русија?!

Спортскиот коменатор на хрватската национална телевизија (ХРТ), Драго Ќосиќ е обвинет дека препродавал влезници за натпреварите на Хрватска на светското првенство во Русија! Како што објави весникот „Јутарњи Лист", ФИФА...

Pages