Другата страна на спортот

ЕДНА ОД НАЈАТРАКТИВНИТЕ СПОРТИСТКИ, ВАЛЕНТИНА ВИЊАЛИ

Подобро „меша“ отколку што игра кошарка! (ФОТО)

Не сакам да дојде Меси, го сакам мојот Немања (...

Четиригодишниот Душан Тодоровиќ, кој моментално се наоѓа на лечење во...

Ракометари на Гранољерс го загубија животот во...

Во тешка собраќајна несреќа во близина на Барселона, двајца ракометари на...

ГОРИ „ВЕЗУВ": Жешката Марика - макси подршка...

Марика Фруско е веројатно најпознатата навивачка на Наполи. Па сега е добро...

Се засили и Тотенхем, на „Вембли“ го донесе Кари (ФОТО)

Во Англија се многу популарни шегите на сметка на Тoтенхем, и тоа поради фактот дека раководството на „петлите" од Лондон не донесе ниту едно засилување за новата сезона.

Најатрактивната УФЦ ринг девојка одново провоцира! (ФОТО+ВИДЕО)

Провокативно видео на најпопуларната ринг девојка Аријани Селест, популарна е повеќе од 90% од борците, а на „Инстаграм" има повеќе од три милиони фанови кои знае да ги израдува со по некоја жешка снимка.

Се гради и шестиот хотел на Роналдо

Во моментов постојат два хотела од бренцот CR7 во Португалија, а се градат уште три хотели во Мадрид, Њујорк и Маракеш.

Заврти за да си ја дознаеш казната

Кој ќе задоцни, кој нема да слуша ќе го врти „тркалото на казните"

Мотор Запорожје и Пешевски имаат секси чирлидерките (ФОТО)

На вчерашниот дуел меѓу Мотор Запорожје и ПСЖ, покрај ракометарите во центарот на вниманието беа чирлидерките на домаќинот. Прекрасните девојки изгледаат неодоливо, одлично ја забавуваа публиката за време на паузите. 

Нов скандал: Фудбалер силувал 15-годишно девојче

Англиските медиуми обајвија нов скандал во светот на фудбалот, уште еден играч е обвинет за силување. .

Дресот на Нигерија номиниран за дизајн на годината!

Стотици дизајнерски експерти од целиот свет ги избраа за ова 11-то издание, најиновативните проекти од последните 12 месеци во шест категории. Дресот со кој Нигерија играше на Мундијалот е еден од нив.

Поради Италија остана без 1 милион денари...! (ФОТО)

Да погодиш 14 натпревари и да ја промашиш само Италија, навистина е штета.

Роналдо со Џорџина на јахта во Сен Тропе (ФОТО)

Додека Португалците се потеа против Италија да дојдат до победа на мечот од Лигата на Нации, петкратниот носител на "Златната топка", напаѓачот Јувентус Кристијано Роналдо се сончаше на јахта со својата девојката Џорџина Родригез и својот син. Тие ја искористија паузата да одлетаат до Сен Тропе со хеликоптер и да уживаат во последните денови за одмор пред продолжението на клупските обврски.

Голгетерската криза ја решавал со пиво

Се присетува на времето кога настапуваше за Ливерпул и кога долго време немаше постигнато гол

Pages