ИЗМИНАТИОТ ВИКЕНД СЕ ИГРАА МЕЧЕВИ ОД ИТАЛИЈАНСКАТА СЕРИЈА А

ЗАНИМЛИВО: Леота се „прошета“ покрај клупата на Наполи! (ФОТО)

Во дербито на рундата во најсилната лига на Апенините, составот на Наполи триумфираше на крајот со резултат 2:1 против Лацио.

објавено: 21 август 2018 - 21:30

Кристијано Роналдо дебитираше во дресот на италијанскиот шампион Јувентус, но тоа не беше единственото деби.

Својата премиера во Серија А ја имаше досега една од најатрактивните италијански водителки, Дилета Леота (27).

И тоа во тандем со украинската легенда Андриј Шевченко, напаѓачот кој своевремено доминираше во италијанскиот шампионат.

Особено беше занимлива реакцијата на играчите на Наполи кога Дилета помина покрај нив, сите зачудени...

Најново во Другата страна на спортот