И ВТОРОТО МЕСТО НА МУНДИЈАЛОТ Е УСПЕХ

Во Скопје се славеше среброто на Хрватска (Фото)

„Коцкестите“ не успеаа во финалето, но тоа очигледно не беше разочарување за многумината фанови на Хрватска кои се во нашата земја

објавено: 15 јули 2018 - 20:12

Хрватска не успеа да стане светски фудбалски првак, но и среброто е успех за „коцкестите“. Низ скопските улици фанови на „коцкестите“ со знамиња во рацете го славеа големиот успех на Хрватска која е светски фудбалски вицешампион.

Најново во Другата страна на спортот