НЕЈАСНА Е ПРИЧИНАТА ЗА НЕСРЕЌАТА

Ужас во римското метро, дваесетина Руси паднаа од лифтовите (ФОТО+ВИДЕО)

Повеќе од дваесет навивачи на ЦСКА се повредени во неверојатниот инцидент...

објавено: 23 октомври 2018 - 20:24

Навивачите на „црвената армија" доживеаја несреќа во римското метро неспоредно пред одигрување на дуелот на нивнiот клуб против Рoма во Лигата на Шампионите.

Руските фанови возејќи се во метрото во италијанската престолнин, во еден момент почнаа да паѓаат како покосени на еден од многубројните елеватори.
Настана општ хаос, во кој барем дваесетина од нив се здобија со полесни, а некои од нив и потешки повреди... 

 

Најново во Другата страна на спортот