ТАА СЕ ЗАКИТИ СО СРЕБРО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

ИЗМАМИ ПОГЛЕДИ: Украинската атлетичарка ги освои срцата...! (ФОТО)

Оваа 23-годишна украинска атлетичарка дојде до сребрениот медал во скок во далечина и направи голем исчекор, а претходно доаѓаше и до бронзи на У20 и У23 Европските првенства.

објавено: 14 август 2018 - 19:50

Таа го привлече вниманието на пошироката светска јавност, со атрактивноста поради која има над 66.000 илјади фанови на социјалните мрежи.

Марина Олександривна Бех исто така настапи на Светското првенство во 2013 без пласман во финалето, а нејзиниот личен најдобар резултат е 6.78 метри од јуни 2013 год. во Јалта.

Најново во Другата страна на спортот