РЕТКИ СЕ ЅВЕЗДИТЕ КАКО НЕГО

Светот му се восхитува: Чисти тоалети иако зема милиони (ВИДЕО)

Фудбалерот на Ливерпул, Садио Мане за кратко време ги освои срцата на илјадници фанови низ светот, и тоа само со еден потег. По победата над Лестер од 2-1, наместо да оди да прослави, тој се одлучи да ја посети џамијата во која редовно доаѓа и да му помогне. Овој пат тој ги чистеше тоалетите...

објавено: 3 септември 2018 - 08:30

Најново во Другата страна на спортот