ШТО СЕ СЛУЧУВА СО МИХАЕЛ ШУМАХЕР

Сопругата Корина купила луксузен имот за 30.милиони евра, го сели Шуми на Мајорка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Михаел Шумахер ќе биде преселен на Мајорка, каде неговата сопруга Корина купила имор, пренесува швајцарскиот „Илустре"...

објавено: 16 август 2018 - 16:00

Корина Шумахер за 30. милиони евра купила посед ја југозападниот дел од тој шпански остро кој своевремено му припаѓаше на претседателот на реал Мадрид, Флорентино Перез.

Веројатно се со една цел, Михаел Шумахер да биде уште подалеку од јавноста.

„Вистина е дека Михаел Шумахер ќе дојде во нашето место"- потврди Катја Руарсх, претседател на општината Андраткс.

Најново во Другата страна на спортот