ПОРТУГАЛЕЦОТ НЕ ИЗНЕНАДИ

„Скрoмниот“ Роналдо: Не се трудам да изгледам одлично, бидејќи така изгледам

Новото засилување на Јувентус, Кристијано Роналдо кој дефинитивно е една од најсамобендисаните личности, вели дека не е опседнат со својот изглед. 

објавено: 23 август 2018 - 09:30

Новото засилување на Јувентус, Кристијано Роналдо кој дефинитивно е една од најсамобендисаните личности, вели дека не е опседнат со својот изглед.Португалецот одржа кратка лекција како треба да изгледа еден маж...

„Не сум опседнат дека морам да изгледам одлично. Не се трудам, бидејќи така изгледам. Многу е важно да изгледаш и да мирисаш добро, и тоа не го зборам само поради девојките. И тие сакаат добро облечено машко. На мојата девојка, мајка, како и сестрите им се допаѓа. Малите детали прават голема разлика помеѓу лошо облечен и добро облечен, а јас на тоа не обрнувам внимание“, изјави Роналдо.

 

Најново во Другата страна на спортот