ИМ НЕМА КРАЈ НА НИВНАТА СРЕЌА

Шок за ОФК Титоград, неверојатно шоу на тренерот на „Фараните“ (Видео)

Екипата на ОФК Титоград, поранешен Младост, испадна од квалификациите за Лига Европа после шокантниот домашен пораз.

објавено: 21 јули 2018 - 08:30

ОФК Титоград со 2:1 беше поразен од екипата на Б36 од Фарски Острови, која се пласираше понатаму откако пред своите навивачите пред седум дена одигра 0:0.

„Фараните" им приредија вистински шок на Црногорците, после сензационалниот успех, следуваше вистински шоу на нивниот тренер Јакуп Борг.

Најново во Другата страна на спортот